New Releases


 

[2019]

Ryan ADAMS ('Big Colors') ('Wednesdays')
AFRICA EXPRESS ('EGOLI')
AMERICAN FOOTBALL ('LP3')
ANDERSON .PAAK ('Ventura')
ANEMONE ('Beat My Distance')
APPARAT ('LP5')
The APPLESEED CAST ('The Fleeting Light of Impermanence')
AURORA ('A Different Kind Of Human')
AVEY TARE ('Cows on Hourglass Pond')
BAD BOOKS ('Bad Books III')
BAD RELIGION ('Age of Unreason')
BALTHAZAR ('Fever')
BAND OF SKULLS ('Love Is All You Love')
Devendra BANHART ('Ma')
BANKS ('III')
BARONESS ('Gold & Grey')
BARRIE ('Happy To Be Here')
BASTILLE ('Doom Days')
BAT FOR LASHES ('Lost Girls')
BEAR'S DEN ('So That You Might Hear Me')
BECK ('Hyperspace')
BEDOUINE ('Bird Songs of a Killjoy')
BEIRUT ('Gallipoli')
BETTER OBLIVION COMMUNITY CENTER ('Better Oblivion Community Center')
BIBIO ('Ribbons')
BIG THIEF ('U.F.O.F.')
Ryan BINGHAM ('American Love Song')
Andrew BIRD ('My Finest Work Yet')
BIS ('Slight Disconnects')
The BLACK KEYS ('Let's Rock')
BLACK MIDI ('Schlagenheim')
BLACK MOUNTAIN ('Destroyer')
James BLAKE ('Assume Form')
BLANCK MASS ('Animated Violence Mild')
BLEACHED ('Don’t You Think You’ve Had Enough?')
BLOOD RED SHOES ('Get Tragic')
A.A. BONDY ('Enderness')
BOOGARINS ('Sombrou Dúvida')
BORIS ('LφVE & EVφL')
BRIAN JONESTOWN MASSACRE ('Brian Jonestown Massacre')
Ian BROWN ('Ripples')
CAGE THE ELEPHANT ('Social Cues')
CALEXICO / IRON & WINE ('Years To Burn')
Bill CALLAHAN ('Shepherd In A Sheepskin Vest')
Alex CAMERON ('Miami Memory')
CARTER TUTTI VOID ('Triumvirate')
CASSIUS ('Dreems')
CATFISH & THE BOTTLEMEN ('The Balance')
CAVE IN ('Final Transmission')
C DUNCAN ('Health')
Michael CHAPMAN ('True North')
CHARLI XCX ('Charli')
CHARLY BLISS ('Young Enough')
CHELSEA WOLFE ('Birth of Violence')
The CHEMICAL BROTHERS ('No Geography') 
CHERRY GLAZERR ('Stuffed & Ready')
CHK CHK CHK ('Wallop')
CHROMATICS ('Dear Tommy')
CINEMATIC ORCHESTRA ('To Believe')
CITIZEN COPE ('Heroin and Helicopters')
CLAYPOOL LENNON DELIRIUM ('South Of Reality')
CLINIC ('Wheeltappers and Shunters')
The COATHANGERS ('The Devil You Know')
Chris COHEN ('Chris Cohen')
Sam COHEN ('The Future’s Still Ringing In My Ears')
COLD WAR KIDS ('New Age Norms')
Lloyd COLE ('Guesswork')
Edwyn COLLINS ('Badbea')
COSEY FANNI TUTTI ('Tutti')
The DANDY WARHOLS ('Why You So Crazy')
DARK MORPH ('Dark Morph')
DEATH AND VANILLA ('Are You A Dreamer?')
Angelo DE AUGUSTINE ('Tomb') 
DEERHUNTER ('Why Hasn’t Everything Already Disappeared?’)
Lana DEL REY ('Norman Fucking Rockwell')
Mac DeMARCO ('Here Comes The Cowboy')
Mark DEUTROM ('The Blue Bird')
DIANE COFFEE ('Internet Arms')
The DIVINE COMEDY ('Office Politics')
Lou DOILLON ('Soliloquy')
Stella DONNELLY ('Beware of the Dogs')
Rose Elinor DOUGALL ('A New Illusion')
DRAHLA ('Useless Coordinates')
The DREAM SYNDICATE ('These Times')
DRENGE ('Strange Creatures')
DRUGDEALER ('Raw Honey')
The DRUMS ('Brutalism')
DU BLONDE ('Lung Bread For Daddy')
DURAND JONES & THE INDICATIONS ('American Love Call')
EARTH ('Full Upon Her Burning Lips')
E.B. THE YOUNGER ('To Each His Own')
EERIE WANDA ('Pet Town')
EFRIM MANUEL MENUCK & KEVIN DORIA ('are SING SINCK, SING')
EFTERKLANG ('Altid Sammen')
Billie EILISH ('When We All Fall Asleep, Where Do We Go?')
ELECTRIC YOUTH ('Memory Emotion')
EX HEX ('It's Real')
EX:RE ('Ex:Re')
FACS ('Lifelike')
The FAINT ('Egowerk')
Perry FARRELL ('Kind Heaven')
FAT WHITE FAMILY ('Serfs Up!')
FENNESZ ('Agora')
FEWS ('Into The Red')
FIDLAR ('Almost Free')
FILTHY FRIENDS ('Emerald Valley')
Craig FINN ('I Need A New War')
FIRE! ORCHESTRA ('Arrival')
The FLAMING LIPS ('King's Mouth')
FLAMINGODS ('Levitation')
FLYING LOTUS ('Flamagra')
FOALS ('Everything Not Saved Will Be Lost') Part 1/Part 2
FOLLAKZOID ('I')
Robert FORSTER ('Inferno')
FOXWARREN ('Foxwarren')
FOXYGEN ('Seeing Other People')
FRANKIE COSMOS ('Close It Quietly')
Martin FRAWLEY ('Undone at 31')
FRUIT BATS ('Gold Past Life')
FUN LOVIN' CRIMINALS ('Another Mimosa')
Ezra FURMAN ('Twelve Nudes')
The FUTURHEADS ('Powers')
Liam GALLAGHER ('Why Me? Why Not')
GANG OF FOUR ('Happy Now')  
John GARCIA ('John Garcia And The Band Of Gold’) 
Howe GELB ('Gathered')
The GET UP KIDS ('Problems')
GIRL BAND ('The Talkies')
GIRLPOOL ('What Chaos Is Imaginary') 
GIUDA ('Eva')
GOOD COP BAD COP ('Good Cop Bad Cop')
GOOD RIDDANCE ('Thoughts and Prayers')
The GOTOBEDS ('Debt Begins at 30')
David GRAY ('Gold in a Brass Age')
Adam GREEN ('Engine Of Paradise')
Patty GRIFFIN ('Patty Griffin')
GRIMES ('Miss_Anthropocene')
GUARDS ('Modern Hymns')
GUIDED BY VOICES ('Zeppelin Over China') ('Warp And Woof') 
Steve GUNN ('The Unseen In Between')
GUSTER ('Look Alive')
Marika HACKMAN ('Any Human Friend')
HÆLOS ('Any Random Kindness')
HALF JAPANESE ('Invincible')
Glen HANSARD ('This Wild Willing')
Neil HAMBURGER ('Still Dwelling')
Aldous HARDING ('Designer')
HATCHIE ('Keepsake')
Juliana HATFIELD ('Weird')
Richard HAWLEY ('Further')
HEALTH ('Vol. 4: Slaves of Fear')
Tim HECKER ('Anoyo')
HELADO NEGRO ('This Is How You Smile')
Holly HERNDON ('Proto')
HEY COLOSSUS ('Four Bibles')
HIS GOLDEN MESSENGER ('Terms of Surrender')
The HOLD STEADY ('Thrashing Thru The Passion')
HOLY GHOST! ('Work')
HOMESHAKE ('Helium')
HONEYBLOOD ('The Third Degree')
HONEY LUNG ('Memory')
HOT CHIP ('A Bath Full of Ecstasy')
HUMANIST ('Ring of Truth')
IBIBIO SOUND MACHINE ('Doko Mien')
IDA MAE ('Chasing Lights')
IDLEWILD ('Interview Music')
I HATE MY VILLAGE ('I Hate My Village')
IMPERIAL TEEN ('Now We Are Timeless')
IMPERIAL WAX ('Gastwerk Saboteurs')
INSTITUTE ('Readjusting The Locks')
Emilie KAHN ('Outro')
KAP BAMBINO ('Dust, Fierce, Forever')
KAREN O & DANGER MOUSE ('Lux Prima')
KEUNING ('Prismism')
KINDNESS ('Something Like War')
KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD ('Fishing For Fishies') ('Infest The Rats’ Nest')
Mike KROL ('Power Chords')
Joe JACKSON ('Fool')
JAY SOM ('Anak Ko')
JIM JONES & THE RIGHTEOUS MIND ('CollectiV')
JOZEF van WISSEM & JIM JARMUSCH ('An Attempt to Draw Aside the Veil')
Damien JURADO ('In The Shape Of a Storm')
Steve LACY ('Apollo XXI')
LADY LAMB ('Even in the Tremor')
LADYTRON ('Ladytron')
Alex LAHEY ('The Best Of Luck Club')
LAMB ('The Secret Of Letting Go')
LAMBCHOP 'This (is what I wanted to tell you)' 
Cate LE BON ('Reward')
LE BUTCHERETTES ('bi/MENTAL')
The LEMONHEADS ('Varshons II')
Jenny LEWIS ('On The Line')
Murray A. LIGHTBURN ('Hear Me Out')
LIGHT CONDUCTOR ('Sequence One')
LITTLE SIMZ ('Grey Area')
LOCAL NATIVES ('Violet Street')
The LONG RYDERS ('Psychedelic Country Soul')
LOWER DENS ('The Competition')
L7 ('Scatter The Rats')
LUKAS NELSON & PROMISE OF THE REAL 'Turn Off the News (Build a Garden)'
LUST FOR YOUTH ('Lust For Youth')
Julian LYNCH ('Rat's Spit')
Lillie MAE ('Other Girls')
Kazu MAKINO ('Adult Baby')
MALIHINI ('Hopefully, Again')
Stephen MALKMUS ('Groove Denied')
MAPS ('Colours. Reflect. Time. Loss.')
MARISSA NADLER & STEPHEN BRODSKY ('Droneflower')
MARK LANEGAN BAND ('Somebody's Knocking')
MARTHA ('Love Keeps Kicking')
Steve MASON ('About The Light')
MASS GOTHIC ('I've Tortured You Long Enough')
MASSIMO VOLUME ('Il Nuotatore')
MATMOS ('Plastic Anniversary')
Cass McCOMBS ('Tip of the Sphere')
MDOU MOCTAR 'Ilana (The Creator)'
MEAT PUPPETS ('Dusty Notes')
MEKONS ('Deserted')
MERCURY REV ('Bobbie Gentry's The Delta Sweet Revisited')
METHYL ETHEL ('Triage')
METRONOMY ('Metronomy Forever')
MICHAEL FRANTI & SPEARHEAD ('Stay Human Vol. II')
MIKE PATTON & JEAN-CLAUDE VANNIER ('Corpse Flower')
MILLENCOLIN ('SOS')
MINI MANSIONS ('Guy Walks Into A Bar…')
The MINUS 5 ('Stroke Manor')
MONO ('Nowhere Now Here')
MOON KING ('Voice of Lovers')
Thurston MOORE ('Spirit Counsel')
Kevin MORBY ('Oh My God')
MORRISSEY ('California Son')
MOTORPSYCHO ('The Crucible')
Bob MOULD ('Sunshine Rock')
The MOUNTAIN GOATS ('In League With Dragons')
Mark MULCAHY ('The Gus')
Nick MURPHY ('Run Fast Sleep Naked')
The NATIONAL ('I Am Easy to Find')
NEBULA ('Holy Shit')
Nina NESBITT ('The Sun Will Come Up, The Seasons Will Change')
OH LAND ('Family Tree')
O.R.k. ('Ramagehead')
Amanda PALMER ('There Will Be No Intermission')
PANDA BEAR ('Buoys') 
PARACHUTE ('Parachute')
PAVO PAVO ('Mystery Hour')
PAWS ('Your Church On My Bonfire')
PEDRO THE LION ('Phoenix')
PELICAN ('Nighttime Stories')
PERE UBU ('The Long Goodbye')
PETER DOHERTY & THE PUTA MADRES ('s/t')
PIROSHKA ('Brickbat') 
PIXIES ('Beneath The Eyrie')
PIXX ('Small Mercies')
PLAID ('Polymer')
POND ('Tasmania')
Jessica PRATT ('Quiet Signs')
PRIESTS ('The Seduction of Kansas')
The RACONTEURS ('Help Us Stranger')
Tayler RAMSEY ('A Dream of Home')
REDD KROSS ('Beyond the Door')
Eli Paperboy REED ('99 Cent Dreams')
REIGNING SOUND ('Abdication... For Your Love')
REPTALIENS ('Valis')
RIDE ('This Is Not a Safe Place')
Josh RITTER ('Fever Breaks')
RIVAL SONS ('Feral Roots')
Lucy ROSE ('No Words Left')
ROYAL TRUX ('White Stuff')
RUSSIAN CIRCLES ('Blood Year')
RUSTIN MAN ('Drift Code')
SAD PLANETS ('Akron, Ohio')
SAMPA THE GREAT ('Final Form')
SASAMI ('Sasami')
SEBADOH ('Act Surprised')
Ty SEGALL ('First Taste')
SHEER MAG ('A Distant Call')
SILVERSUN PICKUPS ('Widow's Weeds')
SINKANE ('Dépaysé')
SISKIYOU ('Not Somewhere')
SKEPTA ('Ignorance Is Bliss')
SKINNY PELEMBE ('Dreaming Is Dead Now')
SKY FERREIRA ('Masochism')
SLEAFORD MODS ('Eton Alive')
SLEATER-KINNEY ('The Center Won’t Hold')
SLEEPER ('The Modern Age')
SNEAKS ('Highway Hypnosis')
SOAK ('Grim Town')
The SOFT CAVALRY ('The Soft Cavalry')
SOLANGE ('When I Get Home')
SONNY & THE SUNSETS ('Hairdressers From Heaven')
SON VOLT ('Union')
The SPECIALS ('Encore') 
SPIRAL STAIRS ('We Wanna Be Hyp-No-Tized')
Bruce SPRINGSTEEN ('Western Stars')
Mavis STAPLES ('We Get By')
Laura STEVENSON ('The Big Freeze')
STRAND OF OAKS ('Eraserland')
STRAY CATS ('40')
SUNDARA KARMA ('Ulfilas’ Alphabet') 
SUN KIL MOON ('I Also Want To Die in New Orleans')
SUNN O))) ('Life Metal) ('Pyroclasts')
SUSANNA & THE BROTHERHOOD OF OUR LADY ('Garden of Earthly Delights') 
SWERVEDRIVER ('Future Ruins')
Taylor SWIFT ('Lover')
TAMARYN ('Dreaming in the Dark')
Teho TEARDO ('Grief Is The Thing With Feathers')
TEEN ('Good Fruit')
TELEKINESIS ('Effluxion')
Kate TEMPEST ('The Book of Traps and Lessons') 
THE TALLEST MAN ON EARTH ('I Love You. It's A Fever Dream')
The TELESCOPES ('Exploding Head Syndrome')
TEMPLES ('Hot Motion')
THE COMET IS COMING ('Trust In The Lifeforce Of The Deep Mystery')
THESE NEW PURITANS ('Inside The Rose')
Yann TIERSEN ('All')
TINARIWEN ('Amadjar')
TITUS ANDRONICUS ('An Obelisk')
TORO Y MOI ('Outer Peace')
TOY ('Happy In The Hollow')
TRENTEMOLLER ('Obverse')
Alexander TUCKER ('Guild of the Asbestos Weaver')
Jeremy TUPLIN ('Pink Mirror')
Jeff TWEEDY ('WARMER')
The TWILIGHT SAD ('It Won't Be Like This All The Time')
TWO DOOR CINEMA CLUB ('False Alarm')
William TYLER ('Goes West')
TYLER, THE CREATOR ('Igor')
ULTRAMARINE ('Signals Into Space')
UNDERWORLD ('Drift Songs')
UNKLE ('The Road: Part II/Lost Highway')
UZEDA ('Quocumque jeceris stabit')
VAMPIRE WEEKEND ('Father of the Bride')
John VANDERSLICE ('The Cedars')
Sharon VAN ETTEN ('Remind Me Tomorrow')
VIOLENT FEMMES ('Hotel Last Resort')
WAND ('Laughing Matter')
Nick WATERHOUSE ('Nick Waterhouse')
Faye WEBSTER ('Atlanta Millionaires Club')
The WEEKND ('Chapter 6')
WEEZER ('The Black Album')
Kanye WEST ('Yandhi')
WEYES BLOOD ('Titanic Rising')
John Paul WHITE ('The Hurting Kind')
WHITE DENIM ('Side Effects')
WHITE LIES ('Five')
WHITNEY ('Forever Turned Around')
WILLIAM THE CONQUEROR ('Bleeding on the Soundtrack')
Joy WILLIAMS ('Front Porch')
WINTERSLEEP ('In the Land Of')
Jay WOLF ('The Cure To Loneliness')
Jamila WOODS ('Legacy! Legacy!)
Heather WOODS BRODERICK ('Invitation')
XENO & OAKLANDER ('Hypnos')
XIU XIU ('Girl with Basket of Fruit')
YAK ('Pursuit of Momentary Happiness')
Nilüfer YANYA ('Miss Universe')
YEASAYER ('Erotic Reruns')
Thom YORKE ('Anima')
James YORKSTON ('The Route To The Harmonium')
YOU TELL ME ('You Tell Me')
Nick ZAMMUTO ('We The Animals')